Autokosmetyki godne polecenia

Ze środkami do auta jest jak ze wszystkim, jedne spisują się rewelacyjnie, inne zaś lepiej omijać szerokim łukiem. Także w tym przypadku bardzo często cena jest odzwierciedleniem jakości produktu.

Odpowiednia półka cenowa

autokosmetyki fotoOczywiście nie jest prawdą stwierdzenie, że auto będzie wyglądać dobrze wyłącznie po użyciu najdroższych możliwych środków. Na rynku nie brakuje producentów, którzy wypuszczają do sprzedaży środki, które nie są drogie, a działają wyjątkowo bardzo skutecznie. Jeśli chodzi o autokosmetyki, to zasadniczo można podzielić je na produkty:

  • tanie, niemarkowe
  • ze średniej półki cenowej od znanych producentów
  • profesjonalne, kosztujące odpowiednio dużo

Pierwsze z wymienionych można spotkać przeważnie w hipermarketach. Niewiele można się dowiedzieć spoglądając na etykiety takich środków. Już samo ich opakowanie nie wzbudza zbytniego zaufania, choć czasem można trafić na coś, co nada się do pielęgnacji auta.

Średnia półka cenowa ma najlepszą relację ceny względem jakości. Produkty tego typu można kupować w ciemno, bez obawy na to, czy nie zaszkodzą one czasem powłoce lakierniczej. Najczęściej są one dystrybuowane w sklepach motoryzacyjnych.

Najdroższe kosmetyki są skierowane przede wszystkim do profesjonalistów. Używa ich także spora część zamożnych amatorów dbających mocno o swoje samochody.

Gdzie je dostać?

Z doświadczenia kupujących wynika, że najlepiej kupować środki do pięlęgnacji, w sklepach internetowych, gdzie sprzedawane są także inne akcesoria samochodowe, takie jak chociażby pióra wycieraczek.