Zadbaj o widoczność

Kierowcy muszą wiedzieć, że jeżeli oni sami nie zapewnią sobie odpowiedniej widoczności, to powinni mieć żal wyłącznie do siebie za ewentualne następstwa w postaci na przykład wypadku drogowego.

Czysta szyba to podstawa

pióro wycieraczkiSamo wyczyszczenie szyb przed wyruszeniem w trasę na nic się zda, gdy dopadnie nas oberwanie chmury. Wtedy najbardziej pomocne będą dla nas skuteczne w swym działaniu pióra wycieraczek. W zależności od tego, ile pieniędzy zamierzamy przeznaczyć na wycieraczki w sklepach można dostać produkty:

  • z najniższej półki cenowej
  • markowe, nieprzesadnie drogie
  • w cenie do 200 złotych za komplet

Pierwsze z wymienionych nie zachwycają swoją skutecznością. Nie są też nazbyt trwałe, bardzo szybko guma w nich ulega degradacji, przez co niedługo po zakupie jednych piór, trzeba nabyć kolejne.

Produkty z drugiej grupy są polecane każdemu, kto ceni sobie jakość, a nie chce przy tym zapłacić przesadnie dużo. Markowe wycieraczki spisują się o niebo lepiej niż bez żadnych oznaczeń, sprzedawane w pobliskich hipermarketach.

Najdroższe z wymienionych zaskakują swoją skutecznością nawet w strugach ulewy. Jednak w zwykłym deszczu zbierają wodę tak samo skutecznie, jak pióra ze średniej półki cenowej.

Zakup odpowiednich piór

Przed dokonaniem zakupu trzeba znać koniecznie wymiary, gdyż w każdym aucie są one inne, ze względu na różne rozmiary szyb. Trzeba mieć to na uwadze, dokonując zakupu przez internet, żeby nie bawić się w nikomu niepotrzebne zwroty.